Separator Dimecon-opti

Separator Dimecon-opti

Urządzenia z serii dimecon umożliwiają komunikację oraz obsługę urządzeń znajdujących się w strefie zagrożonej wybuchem za pośrednictwem sieci Ethernet. Separator dimecon-OPTI służy do łączenia sieci przewodowej 10/100Base-TX z siecią światłowodową (op is) prowadzoną w strefie zagrożonej wybuchem pyłów lub gazów palnych. Do łączenia sieci przewodowej zastosowano standardowy port 8P8C (RJ-45), natomiast przyłącze strony światłowodowej może zostać dopasowane do potrzeb istniejącej infrastruktury za pomocą certyfikowanych wkładek SFP dimecon-PLUG. Separator dimecon-OPTI został zaprojektowany i wytworzony, aby sprostać rosnącym wymaganiom dotyczącym niezawodności połączeń i szybkości transmisji danych w rozległych instalacjach, również w obszarach zagrożonych wybuchem.

Właściwości

  • Port wejściowy 8P8C (RJ-45)
  • Prędkość transmisji danych do 100Mbps
  • 6 rodzajów wymiennych certyfikowanych wkładek SFP z portem (op is)
  • Kompaktowy rozmiar • Montaż na szynie DIN 35mm
  • Zabudowa poza strefą zagrożoną wybuchem lub w osłonie ognioszczelnej Ex d
  • Współpraca z sieciami jednomodowymi 9/125 µm
  • Wsparcie dla DDM (Digital Diagnostics Monitoring)
  • Wskaźnik LED poziomu odbieranej mocy optycznej
  • Diagnostyka i odczyt parametrów przez interfejs Ethernet

Zasilanie

napięcie zasilania UN =9÷24VDC
pobór prądu IZAS=350mA (przy napięciu 9V), IZAS=150mA (przy napięciu 24V)

Interfejs Ethernet 10/100Base-TX

liczba interfejsów 1
rodzaj złącza 8P8C (RJ-45)
prędkość transmisji 10/100Mbps
dodatkowe funkcje MDI/MDI-X (auto identyfikacja kabla prosty/krosowany), full/half duplex (auto-negocjacja)

Interfejs światłowodowy ze złączem SFP Ethernet 100Base-FX

liczba interfejsów 1
rodzaj złącza LC pojedyncze lub podwójne
prędkość transmisji 100Mbps
typ światłowodu 9/125μm (jednomodowy SM)
maksymalne tłumienie (dystans) 25dBm (20km)
 
Zakres temperatur pracy -20°C ÷ +70°C
Stopień ochrony obudowy IP20
Mocowanie szyna DIN 35mm
Wymiary 166x95x22,5mm
Masa 0,1kg

 

Certyfikaty ATEX IECEX

  • I (M1) [Ex op is Ma I]
  • II (1)G [Ex op is IIC T6 Ga]
  • II (1)D [Ex op is IIIC T85˚C Da]
Pobierz kartę katologową

Zastosowanie

  • Łączenie sieci światłowodowych (op is) z sieciami zewnętrznymi
  • Przesyłanie danych na dużych dystansach wymagających wysokiej prędkości transmisji oraz niezawodności połączenia do i z stref zagrożonych wybuchem